CEO’luğunu yürütmekte olduğum uluslararası holding Groupe Cheque Dejeuner, 2009’un sonunda Türkiye’deki gelişimi için çok önemli olan bir satın alma gerçekleştirme fırsatı yakaladı. Strasbourg’lu bir arkadaşımızın tavsiyesi ve kendisinin Dünya Bankası’nda Türkiye’yle ilgili bölümlerinde görev yapan bir tanıdığının bu tavsiyeyi teyid etmesi üzerine, projeyi IMAP’in Türkiye’deki ortağı olan 3 Seas Capital Partners’a vermeye karar verdik.

İşlemin içerdiği önemli riskler ve yoğun iç ve dış rekabet, süreci son derece karmaşık bir hale getiriyordu, ayrıca hedef şirketin TMSF tarafından izlenmesinden dolayı da satışla ilgili netameli bir durum vardı. Şevket Başev ve ekibi, bu satın alımı gerçekleştirmek için bir araya geldiler, yetkin ve sonuca odaklı danışmanları (avukatlar, insan kaynakları, muhasebe, finans) da projemizin etrafında birleştirdiler.

O tarihte çalıştığımız ekibin büyük kısmı, danışmanlarımız olarak halen bizlerle çalışmaya devam ediyor.

Şirketin iç dinamikleri ile ilgili olarak 3 Seas Capital Partners ekibinin araştırma safhasında öngörüp bizi uyardıkları bazı durumlar karşımıza çıktığında; birlikte geçirdiğimiz başarılı süreçten duyduğumuz güven ve memnuniyet doğrultusunda; Sayın Şevket Başev’e Türkiye’deki şirketimiz olan Multinet’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı önerdik.

Bugün yeni bir satın alma veya satış projemiz olsa, tereddütsüz yine 3 Seas Capital Partners ekibiyle temasa geçeriz.

Türkiye’deki bu deneyimimizi de göz önünde bulundurarak dünyanın farklı bölgelerinde ve ülkelerinde, mümkün olduğunca IMAP ortaklarını tercih ediyoruz.