2002 yılında İşe Alım Danışmanlığı alanında yeni bir soluk getirmek amacıyla kurduğumuz Oxygen Consultancy’i 10 yılda Türkiye’nin lider İK danışmanlık şirketlerinden biri yapmayı başardık. 

Oxygen’in kuruluşunda ve gelişiminde daima yanımızda olan değerli mesai arkadaşlarımızla birlikte 10. Yılımızda şirketimizin bugününü ve gelecekteki büyümesini güvence altına almak amacıyla uluslararası bir ortaklığa girmemizin zamanı geldiğini düşünerek bu yönde harekete geçtik. Ve ilk iş olarak, ortaklarıyla uzun yıllara dayanan samimi bir dostluğumuzun olduğu, aynı zamanda da bizi ve felsefemizi en iyi bilen ekip olduğuna inandığımız 3 Seas Capital Partners’ı yetkilendirdik. 

3 Seas Capital Partners,isteklerimizi dinleyip, gerekli ön hazırlıkları ve dokümantasyonları tamamladıktan sonra, bizi birçok adayla temasa geçirdi. Bu dönem boyunca dünyadaki benzer kuruluşlarda ortaya çıkan değerleri, sektördeki satın almalar ve birleşmelerdeki şartları, ayrıntıları, finansal verileri bizlere aktarıp, Oxygen için en doğru aday, değer ve kontratın nasıl olacağına dair birçok rapor hazırlayıp, defalarca toplantılar gerçekleştirdik. 

Bu uzun döneminin sonunda, sektörümüzün uluslararası arenada söz sahibi önemli kuruluşları olan adaylar arasında karşılıklı vizyonlarımızın en iyi örtüştüğü, Avrupa’nın önde gelen profesyonel hizmet şirketlerinden Almanya, Münih merkezli Allgeier SE ile önemli bir hisse devir anlaşması imzaladık. 

Oxygen Consultancy ortakları olarak, şirketimizin bu önemli sürecinde 3 Seas Capital Partners’ın sunduğu danışmanlıktan büyük bir memnuniyet duyduğumuzu belirtiriz.