Kent Hastane Grubu’nu, Türkiye’nin en büyük iş, kültür, turizm ve ekonomi merkezlerinden biri olan güzel İzmir’imize, modern bir sağlık kuruluşu kazandırmak amacıyla bir grup işadamı arkadaşımla birlikte 2004 yılında kurduk. Çiğli’de 30 bin metrekare alan üzerinde 6 kat ve toplam 22 bin metrekare kapalı alanda hayata geçirdiğimiz Kent Hastane’miz, medikal teknolojinin en son uygulamalarına sahip teşhis ve tedavi bölümleri ile Amerikan Hastane Binaları Rehberi’ne uygun olarak inşa edildi. 

Kent’in kuruluşunda ve gelişiminde önemli görevler alan ben ve diğer kurucu arkadaşlarım, bu güzide kurumumuzun bugününü ve gelecekteki büyümesini güvence altına almak amacıyla finansal ya da stratejik yeni bir ortaklığa girmemizin daha doğru olacağına karar verdik. Bu amaçla; bizim için en doğru adayları bulup, en iyi değerle, en uygun koşulları sağlayacağına inandığımız; kendisi de bir İzmirli olan Şevket Başev’i ve şirketi 3 Seas Capital Partners’ı yetkilendirdik. 

3 Seas Capital Partners, bir yılı aşkın süre boyunca bizi yerli ve yabancı, finansal ve stratejik işbirliği yapabileceğimiz uygun adaylarla temasa geçirdi. 

Danışmanımız 3 Seas Capital Partners; bu dönem boyunca ülkemizdeki ve dünyadaki benzer kuruluşlarda ortaya çıkan değerleri, sektördeki satın almalar ve birleşmelerdeki şartları, ayrıntıları ve finansal verileri bizlere aktarıp, Kent Hastane Grubu için en doğru aday, değer ve ortaklık koşullarının nasıl olacağına dair birçok rapor hazırladı. Şirketin deneyimli ve kıdemli ekipleriyle pek çok toplantı yaptık ve her seferinde mutlaka ortak seviyesinde ilgi gördük. 

3 Seas Capital Partners’ın yetkinlikle yönettiği bir müzakere döneminin sonunda, yerli ve yabancı bütün adaylar içinde toplam 3.2 milyar Euro fon büyüklüğüyle Kent’e ve bölgemize önemli katkılar sağlayacağını düşündüğümüz İngiliz Mid Europa Partners’ı tercih ettik. 3 Seas Capital Partners’ın bu işlem süresince Kent Hastane Grubu’muza sunduğu danışmanlıktan şahsım ve diğer hissedarlarımız adına büyük bir memnuniyet duyduğumuzu söyleyebilirim. 

Kendilerinin başta sektörel deneyimleri olmak üzere isabetli aday tercihleri sunmaları, bizlerin çıkarlarını en üst düzeyde savunmaları ve ihtiyacımız olan her konuda bize en kısa sürede cevap vermelerinin bu süreci sorunsuz geçirmemizdeki en önemli etken olduğuna inanıyorum.