3 Seas Capital Partners 10. Yılını Aya İrini'de Muhteşem Bir Konser ve Davetle Kutladı

3 Seas Capital Partners, 10. kuruluş yıldönümünü Topkapı Sarayı’nın bahçesinde düzenlenen kokteyl daveti ve Tekfen Filarmoni Orkestrası’nın özel konseriyle kutladı. 3 Seas Capital Partners ortakları Emre Erginler, Şevket Başev, Tarık Şarlıgil ve İbrahim Arınç’ın  ev sahipliğinde gerçekleşen yıldönümü kutlamasına dünyanın çeşitli ülkelerinden IMAP ortakları, yerli ve yabancı birçok özel sermaye fonunun yöneticileri, vergi, hukuk ve finans kurumları temsilcileri ile Türk ve uluslararası iş dünyasının önemli isimlerinden oluşan 600’ü aşkın davetli katıldı.

Topkapı Sarayı’nın tarihi bahçesindeki eşsiz akşam atmosferinde düzenlenen kokteyl ile başlayan 10. yıl kutlaması, 1.500 yıllık tarihiyle, Ayasofya ile birlikte dünyanın en eski ve en büyük kiliselerinden biri olan Aya İrini Kilisesi’ndeki özel konserle gece boyunca devam etti.

Dünyaca ünlü orkestra şefi James Judd yönetiminde Hazar Denizi ve Doğu Akdeniz kıyısında bulunan 23 farklı ülkeden sanatçıların yer aldığı Tekfen Filarmoni Orkestrası, bu özel konserde Edward Elgar’ın Sabah Şarkısı, George Friedrich Haendel’in Su Müziği Süiti ve İlyas Mirzayev’in Üç Denizin Sesi eserlerini icra etti. Besteci İlyas Mirzayev’in piyanosuna, dünyaca ünlü sanatçılar Ercan Irmak (ney), Göksel Baktagir (kanun), Mehri Asadullaeva (kemança) ve Yurdal Tokcan (ud)’ın da solist olarak eşlik ettiği Üç Denizin Sesi Senfonisi konuklar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.